تبلیغات
گیاهان دارویی-طب سنتی - طرز ساخت شربت ، پماد و پودر گیاهی
گیاهان دارویی-طب سنتی
وبلاگ تخصصی گیاهان دارویی و خرید و فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
به فروشگاه بزرگ گیاهان دارویی و محصولات طب سنتی شفای سبز ایران خوش آمدید

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 اسفند 1389
نحوه ساخت شربت ، پماد و پودر گیاهی و ...

گرد ، آرد ، پودر (Powder) – به وسیله هاون یا ماشین های ویژه ای ، مواد گیاهای را نرم کرده با الکل های مخصوص صاف می کنند . مجدداً ذرات درشت باقی مانده را مبدل به پودر می نمایند . ولی آنچه از این صافی ها به صورت ذرات درشت باقی خواهد ماند نیز بعداً همراه با پودرها باید مصرف شود ،زیرا مقداری از مواد موثر گیاه در همین ذرات درشت وجود دارد.این پودرها را می تواند با کمی آب ، شیر ، شربت ، شکر یا عسل تناول نمایید . همچنین می توان پودر ها را داخل کپسول یا در وسط کمی خمیر نان پخته گذاشت و مصرف کرد.

 شربت (Syrup) – معمولاً مقداری شکر یا قند را در مقداری آب حل کرده بر روی حرارت معتدل قرار می دهند . سپس مقداری عصاره مورد نظر را به آن می افزایند و گهگاه آن را به وسیله قاشق به هم می زنند تا رسوب نکند . حرارت معتدل را به قدری ادامه می دهند تا شربت ، قوام پیدا کند. یعنی اگر مقداری از آن بین دو انگشت امتهان شود کمی چسبندگی و غلظت متوسط داشته باشد .

پماد (Ointment = Pomade) – یک قسمت از پودر یا ماده مورد نظر را در ژله یا ماده روغنی که قبلاً گرم کرده اند ریخته ، حرارت دادن را ادامه می دهند تا آب آن کاملاً تبخیر شود. سپس آنقدر موم زنبور عسل به آن می افزایند تا پس از سرد شدن ، حالت پماد (نه سفت و نه شل) داشته باشد .
طبقه بندی: طرز تهیه داروی گیاهی، 
برچسب ها: پودر، شربت، Syrup، Powder، آرد، گرد، پماد، Pomade، Ointment، طرز تهیه، طرز تهیه شربت گیاهی، طرز تهیه پودر گیاهی، طرز تهیه پماد گیاهی،
ارسال توسط علی محمدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
از مطالب exsirplantsراضی بودید؟

پیوند های روزانه