تبلیغات
گیاهان دارویی-طب سنتی - شرکت دارویی زردبند
گیاهان دارویی-طب سنتی
وبلاگ تخصصی گیاهان دارویی و خرید و فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
به فروشگاه بزرگ گیاهان دارویی و محصولات طب سنتی شفای سبز ایران خوش آمدید

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 3 شهریور 1391
معرفی یکی از موفق ترین شرکت های فعال در عرصه تولید روغن ها و عصارهای گیاهی در کشور

شركت دارویی زردبند از سال 1372، با هدف تولید و فرآوری گیاهان دارویی فعالیت خود را آغاز نمود. با توجه به ظرفیتهای موجود در كشور، ضمن تهیه بذر گونه ها ی اصلاح شده گیاهان دارویی از منابع معتبر بین المللی، اقدام به تكثیر و تطبیق آنها با شرایط اقلیمی كشورگردید. از همان ابتدا، تحقیقات در زمینه شناسایی اقلیمها و میكروكلیماهای(خرد اقلیم ها) مناسب كشور به منظوركشت این گیاهان، با هدف دستیابی به بالاترین میزان عملكرد كمی و كیفی و به موازات آن تحقیقات در زمینه روشهای استخراج و فرآوری محصولات گیاهی آغاز گردید.
   بدین منظور و در گام نخست، گونه ها و ارقام اصلاح شده گیاهان دارویی، برای اولین بار در زمینی به مساحت تقریبی یك هكتار در یك منطقه اقلیمی مناسب واقع در 20 كیلومتری شمال شرقی تهران، با مشخصات جغرافیایی"502،'49،°35 شمالی، "692،'34،°51 شرقی و ارتفاع 1685 متر از سطح دریا كشت گردیدند. این منطقه همان روستای كهن زردبند و وجه تسمیه این شركت بوده كه اینك به عنوان باغ گیاهشناسی شركت دارویی زردبند، یكی از غنی ترین کلکسیونهای گیاهان دارویی در كشور و منطقه می باشد. این باغ كه بیش از 200گونه از گیاهان دارویی اصلاح شده و ارزشمند را در دامان طبیعت بكر و زیبای خود پرورش داده، هر ساله پذیرای جمع كثیری از بازدید كنندگان داخلی و خارجی اعم از مقامات كشوری، دانشجویان، اساتید و علاقمندان صنعت گیاهان دارویی می باشد.
   در گامی دیگر، با توجه به نیاز روز افزون كشور به مواد اولیه گیاهی، گسترش و توسعه فعالیتها با هدف فرآوری و تولید مواد اولیه گیاهی مورد مصرف صنایع مختلف، در دستور كار قرار گرفت و بدین منظور، پس از بررسی های انجام شده، واحد صنعتی این شركت در شهرستان یاسوج در استان كهگیلویه و بویراحمد، با تجهیزات و امكانات پیشرفته احداث گردید. شرایط اقلیمی خاص منطقه، توفیق دیگری بود تا مساحتی معادل 35 هكتار از اراضی جنب كارخانه به كشت گیاهان دارویی به منظور تولید مواد اولیه اقلام دارویی مهم کشور اختصاص یابد.
   استفاده از گونه ها و ارقام اصلاح شده گیاهی حاوی بیشترین میزان ماده مؤثره و بالاترین راندمان در هكتار، رعایت اصول به زراعی، عدم استفاده از سموم شیمیایی در جهت مهار آفات و بیماریهای گیاهی و رعایت اصول زیست محیطی همسو با كشاورزی پایدار در بخش تولید مواد خام گیاهی، از یك سو و بكارگیری دستگاهها و تجهیزات پیشرفته، بهره گیری از روشهای علمی و اصولی استخراج مواد مؤثره و توجه ویژه در رعایت استانداردهای بین المللی كیفی در بخش فرآوری و تولید مواد اولیه، از سوی دیگر، عوامل اصلی موفقیت در توسعه فعالیت شركت بود كه به لطف خداوند منان و همت والای كادر مجرب شركت باعث گردید تا دستیابی به اهداف طراحی شده در مدت زمان كوتاهی میسر گردید.
   شركت دارویی زردبند با اخذ بیش از 70 پروانه دارویی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در زمینه انواع اسانسهای طبیعی، عصاره ها و روغن های گیاهی مفتخر است كه به عنوان یكی از بزرگترین تولید كنندگان مواد اولیه گیاهی كشور در خدمت صنایع مختلف دارویی، آرایشی و بهداشتی، غذایی ( نوشابه سازی ، لبنیات و....) ، دام و تولید داروهای دامپزشکی باشد. همچنین تولید و عرضه محصولات این شرکت در قالب عصاره ها و افشره های گیاهی، با علامت تجاری "طعم سبز" در بازار دارویی کشور، برگ زرین دیگری از افتخارات این مجموعه ارتقاء سلامت جامعه می باشد.
   از دستاوردهای این تلفیق شایسته كشاورزی و صنعت و بهره گیری از نیروهای انسانی كار آمد، انتخاب شرکت دارویی زرد بند به عنوان "کارآفرین نمونه" سال 1385 استان کهگیلویه و بویراحمد، دریافت عنوان "صنعت سبز" کشور در سال 1386 از سازمان حفاظت محیط زیست، انتخاب طرح تحقیقاتی تولیدی شرکت در صنعت طیور بعنوان برگزیده بیست و دومین جشنواره بین المللی خوارزمی در سال 1387 و نیز اخذ مدال برگزیده سازمان خواروبار جهانی (FAO ) به دلیل همسویی محصولات تولیدی شرکت با استانداردهای تولید ارگانیک و پایدار در سال1387 می باشد.

برای مشاهده سایت شرکت در اینجا
طبقه بندی: معرفی شرکت های دارویی، 
برچسب ها: شرکت دارویی زردبند، تولید روغن گیاهی، عصاره های گیاهی، تولید، روغن های گیاهی، تولید اسانس، محصولات زردبند،
ارسال توسط علی محمدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
از مطالب exsirplantsراضی بودید؟

پیوند های روزانه