گیاهان دارویی-طب سنتی
وبلاگ تخصصی گیاهان دارویی و خرید و فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
به فروشگاه بزرگ گیاهان دارویی و محصولات طب سنتی شفای سبز ایران خوش آمدید

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 6 آذر 1391
بررسی علت لاغری و درمان آن و...

                                                       لاغرى و درمان آن

لاغری دلایل متفاوتی دارد که از برجسته ترین آن می توان به پرکاری تیروئید ، ناراحتی های گوارشی و بی اشتهایی عصبی اشاره کرد .اما در مجموع  علت لاغرى سوء تغذیه است. یعنى خوردن غذاهاى ناسازگار و یا نخوردن غذاى مورد نیاز بدن. لذا باید براى رهایى از لاغرى این سه كار را كرد:

اولا نباید غذاى ناسازگار خورد. ثانیا باید چند روز روزه گرفت یعنى فقط میوه‌جات خورد تا سمومى كه بر اثر خوردن غذاهاى ناسازگار تولید گشته، از بین برود. ثالثا باید غذاى مورد نیاز بدن را خورد مخصوصا باید حتى المقدور شیر و میوه‌جات خورد. شیر غذاى كاملى است، یعنى تقریبا كلیه ی ویتامینها و مواد املاحى را دار است. لذا براى لاغرها غذاى بسیار خوبى است، به شرطى كه با آن (به استثناء میوه‌جات) غذاى دیگرى نخورند. كسانى كه لاغرى شان بر اثر مسمومیت مزمن غذایى است، باید قبل از تغییر رژیم، حتما ٥ إلى ١٠ روز روزه بگیرند یعنى باید فقط میوه‌جات تازه بخورند و آن هم به حد اعتدال. سپس باید روزانه یك لیتر شیر بخورند و پس از چند روز به تدریج بر مقدار آن بی افزایند تا به سه لیتر برسد.

از آن پس تا ٥ هفته باید به همین رژیم شیر و میوه ادامه دهند. ماساژ طبى نیز سودمند است، ولى ورزش ملایم و استراحت، لازم‌تر است. تنفس عمیق در فضاى آزاد فوق العاده مفید است به شرطى كه هوا آلوده و پر گر دو غبار نباشد.

در موقع درمان باید به غیر از میوه‌جات و شیر، چیزى نخورند و پس از آنكه كمى رو ببهبود نهادند و احساس كردند كه نیرو گرفته‌اند باید چند هفته دیگر به همان رژیم ادامه دهند.

یكنوع لاغرى دیگر هم هست كه به علت بیماریهاى داخلى، انسان نمى تواند غذاهاى لازم را بخورد و گاه لاغرى به علل روانى مثل: خستگى، تأثر، عصبانیت، بدبختى، افراط در كار و فرسودگى قوا پیدا مى شود كه همه این حالات را با معالجه با رژیم انگور مى توان بر طرف كرد. با این رژیم، تقویت یافته و دستگاههاى هضم غذا به كار مى افتد و قواى از دست رفته تجدید مى شود. انگور با میوه‌هاى دیگر و نان كامل برشته، با موز و با كته ی برنج وزن بدن را زیاد مى كند و به كلى لاغرى را از بین مى برد.

اگر لاغر و خشكیده هستید شما هم مى توانید با این دستور چاق شوید:

صبحانه میوه‌هاى بسیار شیرین از قبیل: انگور، كشمش، خرما، انجیر، توت تازه یا خشك بخورید. به این صبحانه مى توانید نان كامل، پنیر، عسل و كره اضافه كنید و حتى مى توانید مانند مازندرانیها، كته با ماست و پنیر با مغز گردو و یك میوه میل نمائید.

لاغرى و خشكیدگى زیاد نتیجه ی زیادى ترشح تیروئید است زیرا زیادى ترشح این غده در بدن تولید حریق مى كند و تمام ذخائر بدن را مى سوزاند. بهترین غذا براى خنثى كردن و كم نمودن این ترشح، خاكشیر مى باشد. اگر شما زیاد لاغر هستید همه روزه براى صبحانه مقدارى خاكشیر به هر نحو كه دوست دارید میل نمائید، بعلاوه این خوراك به مزاج شما لینت مى دهد و اشتهاى شما را و همچنین ترشح بزاق را زیاد كرده مواد نشاسته اى را مبدل به قند ساخته قابل هضم و جذب مى سازد.

كلم سرشار از ویتامینهاى (آ، ب و ث) بوده و داراى ارزش غذایى زیاد مى باشد و چون داراى آرسنیك مى باشد اشتها می آورد و نیرو و جوانى مى بخشد. رنگ قیافه را قشنگ كرده و چاق مى كند.

نخود داراى ویتامینهاى (آ و ب ، ث) مى باشد و سرشار از آهن، فسفور، هیدرات دو كربن (مواد نشاسته اى) است. به كسانى كه لاغر و خشكیده مى باشد مصرف آن توصیه شده است.

املاح معدنى فراوانى در هویج وجود دارد مثل: سدیم، كلسیم، منیزیم، پتاسیم، اسید فسفوریك، اكسید دوفر، مثل آن كه این سبزى را از این لحاظ ممتاز كرده است. همچنین ویتامینهاى هویج آن را به صورت یك سبزى پر ویتامین در آورده است كه خواص تجدید قواى جوانى آن معروف است و در درمان لاغرى از آن استفاده مى كنند.

آب برگهاى كلم قرمز را بگیرید و با دو برابر وزن آن با شكر بپزید. این شربت را با دو برابر آن، آب گریپ فروت مخلوط كنید رژیمهاى لاغرى مؤثر است و به همین جهت كه بعضى از پزشكان رژیم غذایى، در مورد لاغرى، مصرف كلم قرمز را توصیه مى كنند.

موز از میوه‌هاى خون ساز است و اشخاص ضعیف البنیه را چاق مى كند. شیر گاو مولد خون است و قلب و دماغ را تقویت مى كند و تن را چاق مى سازد و به تنهایى غذاى كاملى است.

كره گرم است و تن را چاق مى كند.

براى اینكه چاق شوید بادام و فندق و پسته و گردو را بكوبید و با سر شیر و قند مخلوط كنید ولاى نان بگذارید و بخورید.

تخم كرفس را مثل چاى دم كنید و بخورید، بدن را چاق مى كند.

تخم شنبلیله در علاج لاغرى موثر است.

كنجد انسان را چاق مى كند.

  مطالب مرتبط

بیماریهاى كبد و درمان گیاهی آن

چاقى و درمان گیاهی آن

اشتها و كم اشتهایى و درمان گیاهی آن

تصفیه خون با گیاهان دارویی

نفخ و درمان گیاهی آن

کم خونی و درمان گیاهی آن

ضعف قوای شهوانی (قوه باء) و درمان گیاهی آن                                                                
طبقه بندی: طب سنتی،  درمان گیاهی، 
برچسب ها: لاغری، درمان لاغری، چاقی، چگونه چاق شویم، درمان لاغری با طب سنتی، طب سنتی، گیاهان دارویی، درمان گیاهی، نحوه چاق شدن، لاغری و خشکیدگی، ترشح زیاد تیروئید، تیروئید، گیاهان چاق کننده، چاقی بدون عوارض،
ارسال توسط علی محمدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
از مطالب exsirplantsراضی بودید؟

پیوند های روزانه