تبلیغات
گیاهان دارویی-طب سنتی - واریس و درمان گیاهی آن
گیاهان دارویی-طب سنتی
وبلاگ تخصصی گیاهان دارویی و خرید و فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
به فروشگاه بزرگ گیاهان دارویی و محصولات طب سنتی شفای سبز ایران خوش آمدید

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1391
بررسی بیماری واریس و درمان گیاهی آن

واریس و درمان گیاهی آن

بیماری است كه بر اثر تورم ورید و گشادى رگهاى پا بخصوص در ناحیه ساق پا بوجود مى آید. واژه  «واریس» از ریشه یونانی " واریکس " به معنی پیچدار گرفته شده است. سیاهرگ‌های واریسی، سیاهرگ‌های پیچدار و متسعی (گشاد) هستند که در نزدیک سطح پوست تشکیل می‌شوند. احتمال واریسی شدن در همه سیاهرگ‌ها وجود دارد اما بیشترین مکان ابتلا اندام‌های پایینی و پاها هستند.
سیاهرگ‌های واریسی، در نتیجه اختلال عملکرد دریچه های موجود در سیاهرگ‌ها ایجاد می‌شوند. در حالت طبیعی، این دریچه ها از بازگشت خون در مسیر عکس ( به سمت پایین ) جلوگیری می‌کنند. ممکن است این دریچه‌ها بر اثر عواملی مانند: بارداری، ترومبوفلبیت ، ضعف مادرزادی ، چاقی و یا ایستادن طولانی مدت، تحت کشش قرار گیرند.
وقتی دریچه ها ضعیف شده و دیگر قادر به بسته شدن طبیعی نباشند ، حوضچه هایی از خون در سیاهرگ‌ها ایجاد می‌شوند. در نتیجه سیاهرگ‌ها متسع و واریسی می شوند.

چون پیاز، ادرار آورى قوى است، مصرف آن در بیمارى ورم ساق پا كه بهبودش احتیاج به ادرار زیاد دارد مفید است.

مصرف یك حبه سیر صبح ناشتا، انواع ورمهاى پا را درمان مى كند. زیرا سیر خاصیت تصفیه كنندهء خون دارد.

آب چغندر را اگر با گل ارمنى (نوعی خاک در ارمنستان) مخلوط كنند و نیم گرم كه هست روى ورم پا بمالند ورم پاها را خواهد خوابانید.

اگر آب لیمو را از رو، به پوست ساق پا بمالند و مالش دهند پاها را تقویت كرده و انواع واریس را معالجه مى كند. مالش پاها با آب لیمو از خارج باید توأم با نوشیدن آب لیمو از داخل باشد و باید هر روز آب ده تا پانزده لیمو را گرفته و نوشید.

آب لیمو تنها غذایى است كه از راه داخل بدن انواع واریس را معالجه مى كند.

براى درمان واریس جوشانده بنفشه فرنگى را به مقدار ٦٠ گرم در یك لیتر آب مصرف كنید.

كسانى كه پاهاى دردناك و حساس دارند باید حمام تیول (زیرفون) بگیرند و بعد از آن با آب لیموى تازه پاها را مالش دهند.

ضماد برگ چغندر با اسید بوریك جهت ورم پشت پا مفید است.

ضماد برگ تازه درخت چنار براى ورم زانو مفید است.

مراقبت از پاها

زنان، چهار مرتبه بیشتر از مردها به درد پا و ناراحتیهاى مربوط به پا، دچار مى شوند. كفشهاى پاشنه بلند زنان براى پا زیان آور است. زیرا سنگینى بدن را جلو مى كشد و ماهیچه‌هاى مربوط را كوتاه مى كند و مهره‌هاى پشت را از شكل و توازن خارج مى سازد بهتر است در عوض كفشهاى پاشنه بلند. كفش راحت پوشید. بهترین ورزش براى پا، برهنه راه رفتن است كه داراى فواید زیاد و خاصیت درمانى است. همانطور كه كفش تنگ بسیار باعث آزار پاهاست، جوراب خیلى كوتا و نامناسب هم بر سر انگشتان و عضلات پا فشار مى آورد، پا احتیاج به تحرك و ورزش دارد و استراحت زیاد براى آن مفید نیست. یكى از علل رنجورى پاها، نشستن در صندلیهاى راحتى و چرخدار و نیمكتهاى باغ به منظور استراحت ممتد است. در حالى كه ورزش ملایم و حركت آرام و تقویت عضلات و اعصاب پا فوق العاده مفید است و بر عمر انسان مى افزاید.
برچسب ها: واریس، درمان گیاهی، طب سنتی، درمان گیاهی واریس، Varicose veins، مراقبت از پا، سیاهرگ های واریسی،
ارسال توسط علی محمدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
از مطالب exsirplantsراضی بودید؟

پیوند های روزانه