گیاهان دارویی-طب سنتی
وبلاگ تخصصی گیاهان دارویی و خرید و فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
به فروشگاه بزرگ گیاهان دارویی و محصولات طب سنتی شفای سبز ایران خوش آمدید

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 2 دی 1391
بررسی مشکلات چاقی و  درمان گیاهی آن و...

                                            چاقى و درمان گیاهی آن

در کشور ما که مردم در ظاهر به سلامتی خود توجه می کنند و در عمل با نوع رفتار تغذیه ی خود دشمن سلامت خود هستند نیاز است بیشتر تلاش کنیم تا جامعه ای سالم داشته باشیم . جامعه سالم باعث کاهش هزینه ها در کشور می شود و در عوض باعث سرعت گرفتن سیر پیشرفت در خانواده و جامعه می شود . چاقی؛ مشکل حدود 25 میلیون ایرانی که اکثراً به خاطر تغذیه نادرست به این مشکل دچار می شوند و متاسفانه به جای این که با اتخاذ روش صحیح به جنگ با این معضل خود که زمینه ساز خیلی از مشکلات و بیماری هاست بروند به سراغ دارو های غیر اصولی موجود در بازار می روند که جز تشدید مشکلات کارایی دیگری ندارند . در ادامه چند راه حل صحیح برای لاغر شدن توصیه می شود که امید است با رعایت آن ها به نتیجه مطلوب برسید. 

براى معالجه چاقى متدهاى زیادى اختراع و توصیه و تجویز گردیده است ولى هر كدام از این رژیمها به ریشه چاقى كه همان كبد است اگر توجه نداشته باشید به زودى با شكست روبرو مى شود. در رژیمى كه براى لاغر شدن مى گیرید باید كارى كرد كه كبد كاملا استراحت كند، زیرا غذاهایى كه چاقى مى آورند مثل: چربى، گوشت، روغنهاى مایع نباتى، میوه‌هاى روغنى، شیر، پنیر، كره، تخم مرغ، برنج، نان، سیب زمینى، انجیر خشك، خرما، كشمش، عسل قند و تمام غذاهاى انرژىزا موجب این مى شود كه كبد به كار افتد و خسته شود و در نتیجه هر كس كه كم یا زیاد از این مواد غذایى را مصرف كند خواهد دید كه هیچ وقت وزن بدنش كم نخواهد شد. اشخاص چاق كه براى كم كردن وزن خویش رژیم انگور مى گیرند باید انگورى را انتخاب كنند كه تا ممكن است مقدار قند آن كم باشد و بهتر است انگورى باشد كه ترش و شیرین باشد و هنوز كاملا نرسیده باشد و باید این انگور را با میوه‌هاى دیگر مثل پرتقال ترش، لیمو، هلو، آلو و توت فرنگى تركیب كرد و در فواصل متناوب با هندوانه و خربزه خورد. براى اخذ نتیجه از انگور باید ابتدا رژیم صغیر و بعد رژیم كبیر انگور را گرفت. انگور در بدن تولید چربى نمى كند به شرط آنكه زیاد شیرین نباشد و باید به مقدار زیاد خورده شود و براى اینكه معالجه چاقى به نتیجه برسد باید معالجه با انگور را با حمام آفتاب و ورزشهاى تنفسى و دوش آب توأم كرد.

در مورد معالجه ی چاقى باید هر روز و دو روز متوالى در ده روز یك كیلو و دویست گرم انگور را بدون هیچ غذاى دیگرى مصرف كرد.بدین ترتیب بعد از یك ماه یعنى از سه دوره ی ده روزه معالجه با انگور شخص چاقرا كه رژیم لاغرى گرفته است بدون هیچ عارضه و اختلالى یك كیلو و نیم تا دو كیلو لاغر خواهد كرد.

اگر شخص چاق فقط از خوردن صبحانه خوددارى نماید و به خوردن یك پرتقال یا یك لیمو یا یك سیب قناعت كرده و تا ظهر چیز دیگرى نخورد، شكم او به حال عادى بر گردانده شده و بدنش را لاغر مى كند.

غالب چاقیها به علت جمع شدن چربى زیر پوست نیست، بلكه وجود مقادیر زیادى آب، لابلاى بافتهاى بدن موجب ازدیاد وزن است. اما علت این احتباس آب چیست. البته استعداد خاص انساج شخصى است كه به آسانى آب را در خود نگاه میدارد. در این گونه موارد هیچگونه رژیم سختى لازم نیست. كافیست در خوردن نمك امساك كنید. در حقیقت نمك مساوى هفتاد برابر وزن خود آب جذب مى كند. خوردن جوشانده ى دم گیلاس هر شب یك لیوان بسیار مفید است. ماساژهاى مختلف موجب تحریك بافتها بوده و دفع آبهاى زائد را آسان مى نماید.

دیگر از وسائل موثر درمان چاقى حمام هاى بخار است. به این ترتیب ممكنست در مدتى كوتاه مقدار زیادى از وزن بدن كاسته شود.

از جمله كارهایى كه آدم فربه براى رهایى از چاقى باید انجام دهد اینست كه باید كمتر بخورد و بیشتر در فضاى آزاد ورزش كند. باید رژیم غذاى خود را به كلى تغییر دهد. مثلا چربى و مواد نشاسته دار نخورد و از گوشت و الكل بپرهیزد و به شیرینى و نانهاى قندى حتى دست نزند! و باید نوشیدن آب حد اعتدال را نگهدارد.

علاوه بر این، شخص چاق باید چندان كه بتواند راه برود. باید هر روز ٢ ساعت پباده روى كند و اگر بیشتر بتواند راه برود بهتر خواهد بود.

اگر شما غذا را خوب و متناسب بخورید، اگر غذا را متنوع وكامل میل نمایید، اگر همه چیز بخورید و هیچ خوراكى را از مقدار خوراكش زیادتر نخورید، اگر زیاد چاق هستید كمى لاغر و متناسب مى شوید.

كاهو، شلغم، هویج و تره فرنگى هر كدام جدا گانه براى معالجه چاقى مفید و مؤثر است.

خوردن سیب زمینى به اشخاصى كه زیاد چاق شده اند و نباید چربى و روغن بخورند تجویز شده است. اشخاص چاق باید سیب زمینى را بدون كره و روغن بخورند. سیب زمینى از سبزیهائى است كه خیلى سهل الهضم مى باشد.

اگر سى گرم گلهاى فندق را در یك لیتر آب بجوشانند جوشانده اى بوجود مى آورد كه براى اشخاص چاق مفید است و علیه چاقى مصرف مى گردد.

براى معالجهء چاقى و گرفتن رژیم لاغرى یك عدد پرتقال و سه لیمو را به برشهاى نازكى ببرید و آن را مدت ده دقیقه در نیم لیتر آب بجوشانید، دو قاشق سوپ خورى عسل را به آن اضافه نموده و دوباره پنج دقیقه آن را بجوشانید، بعد آن را صاف كنید و بگذارید سرد شود و هر روز سه لیوان كوچك از آن را مصرف نمائید.

اگر بافتهاى بدن پر از آب شده و چاق شده‌اید و آب آن باید تخلیه شود رژیم پیاز بگیرید.

اگر به علت چاقى مجبور به استفاده از رژیم غذایى بى نمك هستید، بجاى نمك، ترخون را در غذاى خود مصرف نمائید تا علاوه بر این كه غذاى خود را با نمك احساس كنید، از طعم مطبوع و خواص شفابخش ترخون استفاده نمائید.

مصرف هویج براى اشخاص چاق تجویز شده است.

مصرف سیب را به اشخاص چاق توصیه مى كنند، زیرا اعمال بدن را مرتب و سموم را دفع مى كند.

براى مبارزه با چاقى، هر روز صبح ناشتا آب سه لیمو را گرفته با چهار قاشق چایخورى آب و یك قاشق چایخورى شكر مخلوط كنید و مصرف نمائید. اگر ٤ تا 6 هفته بطور مرتب این كار را انجام دهید نتیجه محسوس آن را مى بینید.

احتیاط - خرما براى اشخاص چاق ممنوع شده است.


مطالب مرتبط

بیماریهاى كبد و درمان گیاهی آن

لاغری و درمان آن

اشتها و كم اشتهایى و درمان گیاهی آن

تصفیه خون با گیاهان دارویی

نفخ و درمان گیاهی آن

کم خونی و درمان گیاهی آن

ضعف قوای شهوانی (قوه باء) و درمان گیاهی آن

 
طبقه بندی: درمان گیاهی،  طب سنتی، 
برچسب ها: چاقی، درمان چاقی، درمان چاقی با گیاهان دارویی، درمان چاقی در طب سنتی، کاهش وزن، طب سنتی ف گیاهان دارویی، روش صحیح کاهش وزن، کبد و چاقی، تغذیه مناسب، روش های لاغری، چگونه لاغر شویم،
ارسال توسط علی محمدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
از مطالب exsirplantsراضی بودید؟

پیوند های روزانه